Разгледайте този доклад за отглеждането на гъби



Повечето купувачи дори не се замислят за производствения процес на този вид култивирани гъби. Истината е, че при добро желание всеки от нас може да отгледа печурки у дома си. Как става това и какво е необходимо?

Цикълът на отглеждане на гъби започва с компоста. Подготовката му изисква подходяща смес между почва, вода и тор. Фабриките за компост получават натурални торове от големи животновъдни обекти, на които плащат за определените количества. Разбира се, често се използват и изкуствени торове. Към първоначалната смес може да се вложат още слама, гипс и допълнителен птичи тор.

В последно време все по-търсени са гъбите шийтаке, заради техните лечебни свойства и добър вкус. Те се отглеждат върху дънери или трупи от дървета с мека дървесина. Освен тополата, може да се използват и по-твърда дървесина като тази от дъб, бук и габър.

Светлина - не е необходима дори е култивиране вредна - затопля въздуха и намалява относителната му влажност, стимулира развитието на неприятели.

След това се налага да подмените компоста, както и посадъчния материал (мицела).

Но възможно ли е да отглеждаме гъби, които да включим в кулинарните си шедьоври, в рамките на нашия дом?

С цел получаване на по-конкретна информация Ви препоръчваме да посетите наш офис, където експертите ще Ви предложат най-доброто за Вас решение.

Майораната се отглежда в зеленчукопроизводството като едногодишно растение.

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Повечето производители на гъби днес не произвеждат собствени обогатени смеси, а купуват от специализирани фирми готови.

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Изготвяне на договори за наем или аренда на земеделска земя

Во листата на производи спаѓаат брашно, леб и пекарски производи, млеко и млечни производи, месо и преработки од месо, дел од овошјето и зеленчукот, ориз, грав, тестенини, масло за јадење и дел од конзервираните производи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *